Stránky

úterý 21. července 2015

Známý židovský postkomunistický politik Gregor Gysi vyjádřil radost z vymírání Němců

Gregor Gysi. Foto: screenshot YouTube
Známý lídr postkomunistické spolkovoněmecké strany Die Linke, židovský právník Gregor Gysi nechal o sobě před dvěma roky překvapivě slyšet, když v rozhovoru pro německou rozhlasovou stanici Deutschlandfunk požadoval „ukončení okupace Německa“ a „zrušení okupačního statutu“, aby se tak „Německo mohlo konečně stát suverénní zemí“. Posléze tyto požadavky opakoval v rozhovorech pro deník Der Tagesspiegel a pro dvě televizní stanice. V programu televizní stanice phoenix 8. srpna 2013 v podobném tónu doslova řekl, že bychom měli „ukončit okupaci Německa. Nemáme rok 1945. Píšeme rok 2013“. Skutečnost, že Gregor Gysi tehdy na toto téma takto otevřeně promluvil, svého času mnohé překvapila.

Před měsícem a půl se v braniborském městě Neuruppin konala demonstrace pod heslem ,Žít krásněji bez nacistů – Rozmanitost je naší budoucností!‘, při jejíž příležitosti vyzval Gregor Gysi na videu k účasti slovy: „Vážené dámy a pánové! Vyzývám Vás, abyste se zúčastnili demonstrace ,Žít krásněji bez nacistů – Rozmanitost je naší budoucností!‘ dne 6. června v 10 hodin v Neuruppinu. Musíme se postavit nacistům. Už jenom díky našim dějinám mezi léty 1933 až 1945 jsme zavázáni, abychom slušně zacházeli s uprchlíky. Kromě toho musí být zachráněn jejich život ve Středozemním moři a musí existovat legální cesta, jak si v Evropě zažádat o azyl. Ale také země jako je Polsko – mimochodem velmi katolické – musí být ochotné přijímat uprchlíky. A pak je tu ještě něco: Každý rok umírá víc Němců, než se jich rodí. To má naštěstí příčinu v tom, že se nacisté také nijak zvlášť nerozmnožují, a už jenom proto jsme odkázáni na přistěhovalce z jiných zemí. Nashledanou 6. června!“ 



Teprve před několika dny vyvolala pozornost jiná židovská „levicová“ intelektuálka německé řeči, Anetta Kahane, předsedkyně nadace Amadeu Antonio Stiftung, svým výrokem o tom, že ve „východním Německu“ (míněno je střední Německo, bývalé území NDR) je stále ještě málo lidí, kteří „viditelně patří k menšinám, [a] kteří jsou například černí“. Podle Kahane je největším „bankrotem“ v období po sjednocení Německa neblahá skutečnost, že třetina země zůstala „bílá“. Proto vyjádřila názor, že je do této oblasti země třeba stěhovat co nejvíce azylantů. (-lb-)