úterý 14. dubna 2015

„Gay Pride“ pochody to nevinně začíná...

...převýchovou nejmladší generace a její instrumentalizací pro politické účely pokračuje 
Vyučující z gymnázia v Esslingenu chce konkurovat Conchitě Wurstové.
Žáci a učitelé gymnázia v německém Esslingenu se „hromadně rozhodli“ jednoho dne přijít do školy netradičně oděni – chlapci v kytičkovaných sukních a s ženským makeupem na tváři, dívky v kalhotách a s uvázanými kravatami a s namalovanými knírky pod nosem. Že by karneval? Nikoliv. Je to nový trend, jak dát najevo, že naše společnost si cení hodnot jako jsou „tolerance“ a „sexuální pestrost“. A nejlépe všichni najednou a na povel paní ředitelky.

„Chceme ukázat, že do školy se dá přijít úplně jinak a není to přitom trapné“, řekl bulvárnímu deníku Bild mluvčí žáků Camillo (16). „Protože všichni nejsou tak tolerantní, jak o sobě neustále tvrdí“, dodává jeho kolega Kay. Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko už delší dobu probíhá debata o sexuální výchově na školách, kde se určité skupiny pokoušejí prorazit s propagováním „rovnocenného modelu“ homosexuálního stylu života a rodičovské výchovy homosexuálními jedinci a postavit je už v hlavách německých žáků na stejnou roveň jako tradiční rodinu. Akce na gymnáziu v Esslingenu měla být reakcí na tuto debatu. Výuka na školách se musí orientovat podle životní reality a k tomu patří i „sexuální pestrost“, zdůrazňuje žák Camillo. Mělo by podle něj být samozřejmé hovořit ve vyučování o homosexualitě. Vedoucí školy Gabriele Alf-Dietzová „iniciativu žáků“ podpořila a sama přišla do školy v mužském oděvu. „Tolerance je pro mne jako výchovný cíl velmi důležitá“, řekla médiím. Teprve až bude toto téma konečně zakotveno ve vzdělávacím plánu této spolkové země, bude možné se mu ve vyučování důkladně věnovat, dodává.

A jak tato osvěta "proti sexismu, diskriminaci a netoleranci" vypadá v praxi? Škola o této události referovala i na svém facebookovém profilu: žáci měli možnost ve vyučování se svými učiteli debatovat o tom, jak se cítí oblečeni do šatů druhého pohlaví a svěřovat se se svými pocity o tom, „co to znamená být dívkou nebo chlapcem“. Vzorem pro osvětové pracovníky se v posledních měsících stal rakouský homosexuální zpěvák, vystupující pod ženským uměleckým jménem Conchita Wurst. Během velké přestávky byli žáci svoláni do auly školy, kde všichni „otiskli své dlaně ve znamení tolerance“ (samozřejmě že v nejrůznějších „pestrých“ barvách). „Muž, žena, hetero, homo, bisexuál? To je žákům gymnázia Schelztor ukradené. Protože společnost není černobílá, nýbrž pestrá“, říká se v reportáži regionální televize o této akci. (-lb-)