pondělí 6. října 2014

Nový světový řád

Michal Semín a Roman Joch v novém Debatním klubu
Představme si, že pučistická kyjevská vláda na rozdělené Ukrajině bude Západem vyzbrojena sofistikovanými jadernými zbraněmi... Co by s nimi asi udělala? To se můžeme pouze dohadovat. Například – mohla by konat dobré a pozitivní kroky v prosazování toho nejlepšího, co západní demokracie od poslední světové války vymyslela? To je otázka, kterou asi spíše zodpoví vyšetřovatelé válečných zločinů spáchaných na obyvatelích východní části Ukrajiny trestnými polovojenskými bataliony, v řadě případů se otevřeně hlásících k Stěpanu Banderovi a potažmo fašismu a nacismu (doplněk Lukáše Beera: hlásit se tyto jednotky, resp. tito jedinci mohou k čemukoliv – s nacionálním socialismem však nemají nic společného). Je pak také samozřejmě na místě i otázka, jak se dokáže kyjevská junta hlásit zároveň k ideálu demokracie západního střihu?

Existuje v tomto směru další příměr v podobě bombardování pozic ISIL letectvem US army a jeho spojenců na území Sýrie, která k tomu jen tak mimochodem žádnému státu neposkytla mandát a zvláštní na tom je, že ty samé státy aktivně se angažující v bombardování ISIL, hodlají vyzbrojovat protiasadovskou opozici, čímž vzniká poněkud obtížně dešifrovatelný problém – otázka – pomáhá Západ Asadovi proti ISIL a zároveň Západ pomáhá protiasadovské opizici, aby ho zničila?...

K tomu lze jen tak na okraj dodat, že v českých médiích otevřeně zazněly názory – separatisty bych nechal všechny postřílet, Putin je největší nebezpečí na naší planetě a ať žije světový mír – nebo něco v tom smyslu... Je možné se podobnými úvahami a citacemi dostat k zreálnění existence snahy zavést nový světový pořádek – New World Order, krátce NWO? Základní definice NWO zní: propojení západních institucí, tržní ekonomiky a parlamentní demokracie s více stranami. (doplňujeme - globalizace...) (-dk-)